Czas pracy na rozbudowanym banku baterii

Zasilacze UPS

Zasilacze UPS sprzedawane z akumulatorem o pojemności kilku amperogodzin w ogromnej liczbie przypadków posiadają gigantyczną ekonomiczność, w okolicach 0,50 kW. Na interesującym gatunkowo akumulatorze o pojemności C20 9Ah można uzyskać czas podtrzymania około 4 minut.

Po zespoleniu tego samego zasilacza z akumulatorem o pojemności 200 Ah dostaniemy w teorii możliwość roboty z baterii poprzez circa 4 godziny. Przy zespoleniu równoległym dwóch akumulatorów 200 Ah/12V okres podtrzymania powinien wzrosnąć do circa 9 godzin (więcej niż dwukrotnie).

UPS - okres pracy

Pierwszy wniosek może być taki:

Zwiększając ilość Ah akumulatora, z jakiego energię czerpie zasilacz UPS mamy możność niewielkim kosztem zapewnić stosunkowo długi czas podtrzymania.

Może się jednakże okazać, że identycznie jak standardowe ładowarek przewidzianych na pewien okres pracy, również przetwornica zasilacza UPS nie może być w stanie wytrzymać tak dużego obciążenia poprzez długi okres.

Zasilacz awaryjny projektowany na okres pracy rzędu 5 minut nie powien się przegrać pracując w takich samych warunkach 7-8 minut. Natomiast dla jednakowego zasilacza awaryjnego okres pracy liczony w godzinkach może teraz się okazać zbyt ogromnym wyzwaniem - oraz poprzez takiegoż eksperymentu urządzenie ulegnie przegrzaniu oraz wyłączeniu albo nawet uszkodzeniu.

Z przeprowadzonych testów akumulatorów wynika, iż pewne niewielkie zasilacze (przystosowane do swej roboty z akumulatorem 7 Ah 12V) bez trudu współdziałają z wręcz dziesięciokrotnie większymi akumulatorami. Inne za to szybko i sprawnie ulegają przegrzaniu i awaryjnie wyłączają się. Duże znaczenie ma w tym momencie ciepło w której pracuje zmodyfikowany zbiór , a oprócz tego wielkość obciążenia w stosunku to mocy nominalnej zasilacza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.